Reizen Waes

Laatste aflevering
42:00
Reizen Waes

Tom zoekt uit of El Salvador weer veilig is voor toeristen

Reizen Waes herbekijken?

Wil je in het vervolg geen aflevering meer missen? Stel gratis een alarm in en ontvang een e-mail als er nieuwe afleveringen zijn. Handig!

Oktober 2025
45:00
Tom reist naar de mythische Karakoram Highway in Pakistan
14:00
14 oktober 2025 - Setgeheimen: #Wanderlust Met Tom Waes van Reizen Waes is toegevoegd op dinsdag 14 oktober 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
43:00
Tom Waes ontdekt het superdiverse Bolivia
45:00
Tom verkent in Rwanda het parcours van het WK wielrennen
45:00
Tom reist naar Taiwan, een land dat officieel niet bestaat
46:00
Tom reist door de Appalachen, een onbekend stukje VS
49:00
Tom toont een verrassende kant van de Filipijnen
51:00
6 oktober 2025 - De Wadden van Reizen Waes is toegevoegd op maandag 6 oktober 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
50:00
6 oktober 2025 - Flevoland van Reizen Waes is toegevoegd op maandag 6 oktober 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
51:00
6 oktober 2025 - Het Hoge Noorden van Reizen Waes is toegevoegd op maandag 6 oktober 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
51:00
6 oktober 2025 - Het Landelijke Oosten van Reizen Waes is toegevoegd op maandag 6 oktober 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
51:00
6 oktober 2025 - Holland van Reizen Waes is toegevoegd op maandag 6 oktober 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
51:00
6 oktober 2025 - Onder De Rivieren van Reizen Waes is toegevoegd op maandag 6 oktober 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
September 2025
06:00
30 september 2025 - Tom Leeft Tussen De Doden In Caïro van Reizen Waes is toegevoegd op zondag 28 september 2025. Reizen Waes is een reportage bij VRT 1. Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van Tom Waes.
06:00
Tom Waes doet aan 'fly fishing' in Los Angeles

Reizen Waes

Reizen Waes is een bijzonder reisprogramma van presentator Tom Waes. Hij reist voor het tv-programma door landen en gebieden die andere toeristen links laten liggen vanwege onrust, natuurrampen of andere gevaren. Hij gaat daarbij op onderzoek met de vraag: kan ik er op vakantie? Het gaat in het programma daarom om niet bepaald voor de hand liggende vakantiebestemmingen, die echter wel een fascinerend verhaal hebben. Zo is Tom Waes een van de eerste toeristen in Sierra Leone dat iedereen meed door de ebolacrisis, bezoekt hij het eiland Tuvalu dat als eerste zal verdwijnen door klimaatverandering, en gaat hij op road trip dwars door China. Reizen Waes wordt uitgezonden door Eén.

In andere afleveringen van Reizen Waes bezoekt Tom Waes eveneens de meest waanzinnige en onmogelijke bestemmingen, zoals het niet door de internationale gemeenschap erkende landentrio Transnistrië, Abchazië en Zuid-Ossetië. Daarnaast komen ook landen als Bangladesh, Georgië, Haïti, Turkmenistan, Zuid-Soedan, Colombia, Iran, Vanuatu en Bhutan voorbij. Tom Waes ontmoet aldaar de vreemdste figuren en ontdekt dingen die in geen enkele reisgids staan. Het levert unieke en spannende reisreportages op. Langs Route 65 eet Tom Waes bijvoorbeeld een hamburger van meer dan twee kilo. Ook is de presentator te gast bij een amish-familie en ontmoet het hoofd van de Ku Klux Klan. Daarnaast reist hij naar Venezuela, een land in chaos. Zijn eerste stop is de hoofdstad Caracas, de gevaarlijkste stad ter wereld. Ten slotte doet hij ook Zuid-Korea aan, waar hij terecht komt in een enorm prestatiegerichte maatschappij. Het reisprogramma kent ook een aantal geannuleerde afleveringen, zo was het bijvoorbeeld de bedoeling om Noord-Korea in het eerste seizoen al aan te doen. En landen als Pakistan, Afghanistan en Libanon konden uit veiligheidsoverwegingen niet worden bezocht.

Reizen Waes is een televisieprogramma op de Vlaamse televisiezender Eén, dat wordt geproduceerd door deMENSEN. Het eerste seizoen van het programma begon in 2013. Vanaf 2014 wordt de serie ook uitgezonden op Nederland 3 bij de VPRO. In 2015 won het programma op het WorldMediaFestival de hoofdprijs in de categorie Travel Documentaries, evenals de BVN-trofee voor het best gewaardeerde Vlaamse BVN-programma van het televisieseizoen 2014-2015.

De VRT zond in 2015 een extra uitzending van Reizen Waes uit. Het betrof een drie uur durende marathon met allerlei ruw materiaal van de opnames uit het tweede seizoen. Het programma kreeg de naam Reizen Waes Slow. Ook in 2017 werd zo'n aflevering uitgezonden met twee uur lang beelden uit seizoen 3; van de Alpen in het noorden van Albanië, over de woestijnen van Noord-Mexico, tot de bevreemdende straten van Pyongyang.

Archief